پرسش های متداول

کارشناسان فنی مجموعه نیهاکوپتر ، پس از تلاش های فراوان و تجزیه و تحلیل درخواست ها و نیاز مشتریان و کاربران عزیز ، بر آن شدند تا مجموعه ای از سولات پرکاربرد شما کاربران عزیز را گردآوری کرده و به آنها با دقت پاسخ دهند. چرا که بسیاری از کاربران با بررسی این پرسش ها می توانند پاسخ بسیاری از سوالات خود را نیز دریافت کنند و دیگر نیازی به برقراری تماس تلفنی با کارشناسان ندارند. تیم نیهاکوپتر بر آن است تا با خدمات قابل توجهی به شما مشتریان عزیز ارائه دهد  چرا که حضور شما مکمل حضور ماست.

۱/ چرا از نیهاکوپتر خرید کنیم ؟ 

پاسخ : مجموعه نیهاکوپتر دارای ویژگی های خاصی است که با خرید از این مجموعه می توانید از لذت خرید اینترنتی امن برخوردار شوید. از ویژگی های این مجموعه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • گارانتی سلامت دستگاه
  • تحویل حداکثر تا ۴۸ ساعت
  • تست سلامت کامل محصولات قبل از ارسال

۲/ روش پرداخت سفارشات به چه صورت است ؟ 

پاسخ : در مجموعه نیهاکوپتر پرداخت هزینه سفارشات از دو طریق امکان پذیر است:

  1. از طریق درگاه اختصاصی پرداخت آنلاین در سایت : پس از ثبت سفارش ، مستقیم به درگاه بانکی هدایت می شوید و پرداخت شما به صورت اینترنتی انجام می شود.
  2. از طریق کارت به کارت : افرادی که قادر به پرداخت اینترنتی نیستند ، می توانند از طریق  انتقال وجه (کارت به کارت) هزینه را پرداخت کنند.

۳/ آیا می توان کالاهایی که موجود نیستند را سفارش دهیم ؟

پاسخ : خیر ، در حال حاضر تنها کالاهایی امکان سفارش دارند که در سایت با وضعیت موجود و همراه با قیمت مشخص شده اند.

۴/ آیا در تمام ساعات شبانه روز می توانیم سفارش خود را ثبت کنیم ؟ 

پاسخ : بله ، شما در ۲۴ ساعت شبانه روز در ۷ روز هفته می توانید سفارش خود را ثبت کنید.

۵/ آیا بعد از ثبت سفارش ، برای اطمینان از پردازش آن باید با مجموعه تماس بگیریم ؟ 

پاسخ : خیر ، پس از انجام مراحل خرید و  ثبت سفارش ،  پردازش سفارش شما به صورت خودکار از طریق ایمیل اطلاع رسانی خواهد شد و در صورت نیاز کارشناسان مجموعه با شما تماس خواهند گرفت.

۶/ آیا می توان سفارش را تغییر داد یا کلا حذف کرد؟

پاسخ : تا پیش از تایید نهایی سفارش ، شما می توانید سفارش خود را از سبد خرید حذف کنید و یا تغییر دهید. اما پس از تایید نهایی سفارش و اتمام خرید امکان حذف و یا تغییر سفارش وجود ندارد.

۷/ اگر کالای ارسالی با سفارش ثبت شده مغایرت داشته باشد چه اقدامی باید انجام داد؟

پاسخ : می توانید از طریق شماره تماس ثبت شده در صفحه تماس با ما اقدام فرمایید

۸/ آیا امکان ثبت سفارش تلفنی وجود دارد؟

پاسخ : خیر ، به منظور تسریع فرآیند پردازش و کاهش امکان بروز خطا در ثبت سفارش ، کاربران گرامی باید سفارش خود را اینترنتی ثبت نمایند.

۹/ آیا برای خرید مجموعه نیهاکوپتر ، حتما باید در سایت عضو شویم؟ 
پاسخ : خیر ، کاربران می توانند بدون عضویت در سایت به بررسی و خرید کالای مورد نیاز خود بپردازند ، اما برای سهولت در خرید و استفاده از امکانات و مزایای بیشتر از جمله خرید آسان تر ، بررسی سوابق خرید ، به اشتراک گذاردن نظرات خود با دیگران و آگاهی از تخفیفات و قیمت روز محصولات بهتر است در سایت عضو شوید.